[:tr]

MMG 556

Mertsav Savunma Sistemleri tarafından üretilen MMG556 hafif makineli tüfek ailesi operasyonel anlamda güvenlik güçlerine sahada yüksek ve etkili atış gücü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. NATO standartlarında üretilen ve 5.56 x 45mm mühimmatla STANAG şarjör ve M27 şerit ile atış yeteneğine sahip olan MMG556 hafif makineli tüfek modellerimiz 3 farklı namlu boyu ile her ihtiyaca cevap verebilecek niteliktedir.

Tasarımında uygulanan el tutamağı, iki konumlu gaz ayarı, hidrolik tampon sistemli ve 3 kademeli olarak ayarlanabilir dipçiği ile kullanıcılara her koşulda rahat atış yapabilme imkânı vermektedir.

Ayrıca MMG556 hafif makineli tüfek fonksiyonel özellikleri sayesinde farklı optik cihazlar ile (termal görüş cihazları, noktalayıcı, vb.) kullanılabilmekte ve zırhlı araçlar ile silah sistemlerine de monte edilebilmektedir.

[:en]

MMG 556

The MMG556 machine gun family, produced by Mertsav Defense Systems, has been designed to provide effective firepower to the law enforcemnet in the operational field. Our MMG556 machine gun models, produced in NATO standards and capable of shooting with 5.56 x 45mm ammunition with STANAG magazine and M27 tape. They are capable of responding to every need with 3 different barrel lengths.

With the hand grip added under handguard, two-position gas valve setting mode, hydraulic buffer system and 3-stage adjustable stock, it gives operators the opportunity to shoot comfortably in all conditions.

In addition, the MMG556 machine gun can be used with different optical devices (thermal devices, pointers, etc.) and can also be mounted on armored vehicles and weapon systems.

[:]